NASZA HISTORIA.... ma kilkuletnie "korzenie" 

 

Pierwsze organizacje integracyjne zapoczątkował rok 2019, kiedy to obecny założyciel fundacji, Pani Sylwia, rozpoczęła działania organizacyjne dla Polonii mieszkającej na terenie Niderlandów. 

Po pierwszym wydarzeniu, jakim był Międzynarodowy Dzień Dziecka 2019, pojawiły się pomysły na zabawę sylwestrową a następnie karnawał. 

Niestety, krótko po rozpoczęciu inicjatywy, pod kątem integracji, nadszedł czas Covid-19, który pokrzyżował dalsze plany organizacyjne i uniemożliwił wszelkie działania, na dłuższy czas. 

W 2021 roku, ku zadowoleniu organizatorki, ograniczenia Covid-19 zostały zdjęte, co pozwoliło jej na wznowienie organizacji eventów integracyjnych. 

Od tego czasu, w małej wiosce Rouveen, z roku na rok robiło się coraz tłoczniej i głośniej. Przepiękna i atmosferyczna lokacja "Ons Achterhuis", do dziś rozbrzmiewa śmiechem dzieci, kolorami i cudowną atmosferą przyjaźni, podczas wszelkiego rodzaju eventów inegracyjnych, w których uczestniczą rodziny, z terenu całej Holandii. Jak do tej pory były to eventy takie jak: Zabawa sylwestrowa i Karnawał, Międzynarodowy Dzień Dziecka, Integracyjny Piknik Rodzinny, Powitanie Wiosny, Polskie BBQ, Bajkowe Mikołajki, Gitarowy Koncert Kameralny, Rodzinny Rajd Rowerowy, a także międzynarodowa akcja charytatywna - świąteczna akcja do trzech polskich domów dziecka "Pomagamy Spełniać Marzenia". 

Organizacje te, odbywały się nie tylko dzięki samemu organizatorowi ale przede wszystkim, dzięki sponsorom, firmom polskim i holenderskim ale także osobom prywatnym, które zawsze z chęcią wspierały każdą inicjatywę, naszego pomysłowego organizatora. 

Każda z organizacji dawała początek kolejnej, a radość i niesamowite reakcje dzieci i ich rodziców motywowały Panią Sylwię do coraz to szerszych działań... I tak powstała myśl, która dała początek Fundacji "Polandia", działającej obecnie na coraz to szerszym polu pod względem organizacji integracyjnych, na terenie Niderlandów. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z niewielką częścią relacji zdjęciowych, z dotychczasowych organizacji integracyjnych, które zapoczątkowały istnienie Fundacji "Polandia".

 

 

Międzynarodowy Dzień Dziecka 2023 


Powitanie Wiosny 2023


Bajkowe Mikołajki 2022 


Międzynarodowy Dzień Dziecka 2022 


Polska Audycja Radiowa 'ZWARTEWATER FM' 


Akcja charytatywna do trzech polskich domów dziecka - "Pomagamy Spełniać Marzenia" 


Międzynarodowy Dzień Dziecka 2021


Stichting "Polandia", Staphorst / Overijssel / Nederland, Tel.: +31 639847152, KvK-nummer: 90880668, BTW nummer: NL865484399B01

E-mail:  info@stichtingpolandia.com